Spotkanie z policjantem

W dniu 3 października do naszej szkoły przybył funkcjonariusz z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu p. Dariusz Kuropatnicki.

Głównym celem wizyty policjanta było zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwa jakie mogą czyhać w sieci na nastoletnich użytkowników, gdyż grupą szczególnie narażoną na zagrożenia w sieci jest młodzież.

Policjant przeprowadził również pogadankę na temat cyberprzemocy i hejtu w Internecie. Rozmawiał również z młodzieżą na temat szkodliwości dopalaczy.

 


Wycieczka do ZOO

3 października 2018 roku uczniowie klas czwartych wzięli udział w jesiennej lekcji w zoo.

W bieżącym roku dział dydaktyczny ogrodu przygotował niezwykle interesujące warsztaty poświęcone historii zamojskiego zoo z okazji 100 rocznicy założenia ogrodu. Uczniowie mogli dowiedzieć się między innymi kto był pomysłodawcą i założycielem ogrodu oraz w jaki sposób pan Stefan Miler pozyskiwał pierwsze okazy dzikich zwierząt. Poznaliśmy również zabawne anegdoty i opowieści o pierwszych mieszkańcach zoo. Byli nimi: niedźwiedzica o imieniu Miś, dwa wilki i lew Leon.

Po zakończonych zajęciach wyruszyliśmy na zwiedzanie ogrodu zoologicznego. Tam pani przewodnik przybliżyła nam biologię życia występujących tu gatunków zwierząt, ciekawostki i zwyczaje panujące wśród mieszkańców zamojskiego ogrodu.

Było to niezwykle inspirujące spotkanie „oko w oko” z egzotyczną przyrodą, uwrażliwiające na jej piękno i ukazujące konieczność jej ochrony.Dzień Tabliczki Mnożenia

W roku szkolnym 2018/2019 Szkoła Podstawowa nr 1 im. H. Sienkiewicza w Szczebrzeszynie przystąpiła po raz trzeci do obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Jest to akcja edukacyjna pod hasłem:

 Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

Patrole Egzaminacyjne (uczniowie klas VII) pod czujnym okiem koordynatorów akcji – Katarzyny Augustynek, Aliny Czop i Małgorzaty Pawelec wyruszyły na Plac Kościuszki przed Pomnik Chrząszcza, gdzie utworzone zostało specjalne, przyozdobione balonami z logo naszej szkoły, stanowisko, przy którym każdy mieszkaniec Szczebrzeszyna mógł sprawdzić znajomość tabliczki mnożenia. Do wspólnej zabawy udało się też namówić przechodzących przez Plac Kościuszki mieszkańców Szczebrzeszyna.

Patrole odwiedziły również pracowników Urzędu Miasta i Gminy Szczebrzeszyn, Miejskiego Domu Kultury oraz Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej. Cieszy fakt, że wszyscy wykazali się świetną znajomością tabliczki mnożenia, zdobywając certyfikat – tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Akcja była udana, sprawiła wiele radości uczniom, nauczycielom, mieszkańcom Szczebrzeszyna jak też turystom zwiedzającym nasze miasto. 

Obchody VIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, które weszły na stałe
do kalendarza imprez i uroczystości szkolnych, uświadomiły wszystkim, że znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

Gratulujemy Ekspertom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom tej sympatycznej i pożytecznej akcji. Dziękujemy Dyrekcji Szkoły – Anecie Bartoszczyk – Trochimiuk, koordynatorom: nauczycielom uczącym matematyki Jolancie Jarosz, Katarzynie Augustynek, Alinie Czop i Małgorzacie Pawelec za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu tego święta.Niezłomni Zamojszczyzny

W dniu 28 września 2018r. uczniowie klas VIII a i VIII b wraz z opiekunami wzięli udział w uroczystym otwarciu ekspozycji pt.,, Niezłomni Zamojszczyzny – walka zbrojna o niepodległość w latach 1939-1953”, które miało miejsce w wyremontowanym budynku Muzeum Historycznego Inspektoratu Zamojskiego Armii Krajowej w Bondyrzu.

Czytaj dalej


Pokazy z fizyki

W dniu 28 września  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Kazimierza Dolnego i na pokazy z fizyki w UMCS w Lublinie.

Czytaj dalej


Strażak uczy ratować

„STRAŻAK UCZY RATOWAĆ”

28 września 2018 roku uczniowie z klas: IV a, IV b i VI a uczestniczyli w zajęciach warsztatowych z zakresu udzielania pierwszej pomocy pt. „Strażak uczy ratować”.

Czytaj dalej


Sprzątanie Świata – Polska 2018

Jak co roku, uczniowie naszej szkoły włączyli się w Ogólnopolską Akcję „Sprzątania Świata – Polska 2018” inicjowaną i koordynowaną przez Fundację Nasza Ziemia. Tegoroczna myśl przewodnia brzmi:  „AKCJA- SEGREGACJA! 2 x WIĘCEJ, 2 X CZYŚCIEJ”

Czytaj dalej


Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

W dniu 3 września 2018 roku uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczebrzeszynie uroczyście powitali nowy rok szkolny. Spotkanie ze szkołą poprzedziła o godzinie 8.00 msza św. w kościele św. Mikołaja w Szczebrzeszynie, a następnie wszyscy zgromadzili się w sali gimnastycznej, gdzie miała miejsce część oficjalna.

 

Czytaj dalej


Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018

22 czerwca 2018r. odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018. O godz. 800 została odprawiona msza św. w Kościele św. Mikołaja w Szczebrzeszynie,  a o 915 uczniowie, rodzice i nauczyciele zgromadzili się w szkolnej sali gimnastycznej. 

Czytaj dalej


Wycieczka klas II i III

14. 06.2018 roku klasa II A, III A, III B odwiedziły Magiczne Ogrody. Są one pierwszym w Polsce rodzinnym parkiem tematycznym, stworzonym w oparciu o oryginalną baśniową historię.

Czytaj dalej