Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018

22 czerwca 2018r. odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018. O godz. 800 została odprawiona msza św. w Kościele św. Mikołaja w Szczebrzeszynie,  a o 915 uczniowie, rodzice i nauczyciele zgromadzili się w szkolnej sali gimnastycznej.  Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego prowadzący uczniowie poprosili o zabranie głosu Panią Dyrektor Anetę Bartoszczyk – Trochimiuk, która podsumowała mijający rok szkolny. W swoim przemówieniu p. Dyrektor nawiązała do wdrażania nowej podstawy programowej, realizacji wielu projektów i programów, w tym związanych z  obchodami 100 -lecia Niepodległej. Warto wspomnieć o śpiewniku i koncercie pieśni patriotycznych, Korowodzie Niepodległości, a także wspaniałym polonezie zatańczonym na placu przed Ratuszem.  Następnie złożyła wszystkim życzenia słonecznych wakacji i udanego wypoczynku. Kolejnym punktem uroczystości było rozdanie nagród książkowych wyróżniającym się uczniom. Nagrodzeni zostali również uczniowie ze 100-procentową frekwencją , a także  ci, którzy przeczytali najwięcej książek ze szkolnej biblioteki. Uczniowie prowadzący zaprosili zebranych  na krótką część artystyczną w wykonaniu uczniów klas VII i II. Ostatnim punktem programu było spotkanie uczniów z wychowawcami w klasach. Dzień dostarczył wszystkim wielu wzruszeń i niezapomnianych radosnych chwil.Wycieczka klas II i III

14. 06.2018 roku klasa II A, III A, III B odwiedziły Magiczne Ogrody. Są one pierwszym w Polsce rodzinnym parkiem tematycznym, stworzonym w oparciu o oryginalną baśniową historię. Wśród setek kwiatów, drzew i krzewów odkryliśmy bajeczne krainy zamieszkiwane przez niezwykłe istoty. Każda z krain to sensoryczne pole doświadczeń, stymulujące rozwój i wyobraźnię. Wszystkie atrakcje to wyzwania budujące pewność siebie i poczucie wartości. Całość to przygoda, kontakt z naturą i ciekawie – a przede wszystkim wspólnie – spędzony czas. Wszyscy wspaniale się bawili i cali, zdrowi z wycieczki wrócili.


Lekcja przyrody

4 i 19 czerwca 2018 roku uczniowie klas czwartych naszej szkoły odwiedzili Zwierzyniec w ramach kontynuacji programu „Roztoczański Park Narodowy i My”. Wzięli udział w zajęciach terenowych na ścieżce poznawczej na Bukowej Górze oraz zwiedzili multimedialną wystawę stałą „W krainie buka, jodły i tarpana”.

Była to ciekawa lekcja przyrody, zachęcająca do ponownego odwiedzenia urokliwych okolic Zwierzyńca.Konkurs Matematyczny MiMak

Wiktoria Wlizło i Robert Dańczuk z klasy III B zostali finalistami Regionalnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas III MiMaK 2018. Gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów.


Leśna Rodzina

KONKURS PLASTYCZNY  „Leśna Rodzina”

7 czerwca 2018r. odbyło się podsumowanie Konkursu Plastycznego „Leśna rodzina”, którego organizatorem było Nadleśnictwo w Zwierzyńcu.

Uczeń  naszej szkoły SZYMON RUSZCZAK z kl. VI b zdobył I MIEJSCE w kategorii wiekowej 10 – 16 lat.

Gratulujemy!

 


Wycieczka klas 7

W dniach 7-8 czerwca 2018 roku uczniowie klas VII uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Krakowa i Zakopanego. Pierwszego dnia wraz z przewodnikiem zwiedzaliśmy Kraków, a w nim : Rynek Główny, Kościół Mariacki, Sukiennice i Katedrę na Wawelu. Odwiedziliśmy też Smoka Wawelskiego oraz słuchaliśmy hejnału z wieży Kościoła Mariackiego. Niepowtarzalny klimat Krakowa mogliśmy odczuć spacerując uliczkami Starego Miasta, m.in. Floriańską kończącą się Barbakanem, czy ulicą Franciszkańską ze słynnym Oknem Papieskim.  Po południu udaliśmy się w dalszą drogę do Zakopanego.  Jeszcze tego samego dnia podziwialiśmy Krupówki, najsłynniejszy deptak miasta.  To tutaj często odbywają się przeróżne imprezy na otwartym powietrzu, dzięki którym turyści mogą spędzić milej czas i ich pobyt jest o wiele bardziej urozmaicony. Gdy spojrzymy w górę, to pomiędzy zabudowaniami zobaczymy jeszcze jedną wizytówkę Tatr – śpiącego rycerza, czyli Giewont. Wieczorem pojechaliśmy do Poronina na nocleg. W piątek oglądaliśmy panoramę Zakopanego i skocznie, a następnie wędrowaliśmy w góry, na Rusinową Polanę, która leży na wysokości 1170 – 1300 m n.p.m. Rozciąga się z niej piękny widok na Tatry Wysokie – zarówno polskie jak i słowackie.  W drodze powrotnej wstąpiliśmy jeszcze do Sanktuarium Matki Bożej Jaworzyńskiej i kaplicy w Jaszczurówce nazywanej  „witkiewiczowską perłą”. Kaplica ta należy do najpiękniejszych zabytków Zakopanego. Zaprojektował ją Stanisław Witkiewicz – ojciec słynnego Witkacego. Po pysznym obiedzie w Poroninie wyruszyliśmy do Szczebrzeszyna. W bardzo dobrych humorach około godziny 22.00 dotarliśmy na miejsce. Podczas tej wycieczki wiele się  nauczyliśmy oraz zobaczyliśmy dużo pięknych miejsc. Poznaliśmy uroki Tatr, Zakopanego i Krakowa.Wojewódzki Konkurs Plastyczny

PIKNIK STRAŻACKI W LUBLINIE
PODSUMOWANIE WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
 „Nie wypalaj traw”

18 maja 2018 roku nasi uczniowie uczestniczyli w Wojewódzkich Obchodach Dnia Strażaka w Lublinie. Podczas uroczystości na błoniach Zamku Lubelskiego odbywał się Piknik Strażacki podczas którego nastąpiło uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla uczniów szkół podstawowych pn. "Nie wypalaj traw" oraz wręczenie nagród zwycięskim drużynom. Z naszej szkoły zwycięzcami konkursu – etapu powiatowego były aż dwie drużyny, które zajęły II miejsce (Natalia Jaworska, Sebastian Pupiec, Anna Biczak) i III miejsce (Magdalena Król, Mateusz Dereń, Gabriela Kościk ).    Podczas pikniku odbywały się konkursy z nagrodami, pokazy sprzętu strażackiego, liczne gry i zabawy. Na pikniku prezentował się zabytkowy sprzęt strażacki ze zbiorów muzealnych oraz nowoczesny wykorzystywany przez Specjalistyczne Grupy Ratownicze Państwowej Straży Pożarnej. Zarówno z prezentów, jak i pikniku jesteśmy bardzo zadowoleni.Wojewódzki Konkurs Twórczości „Zawsze niech będzie…”

18 maja 2018r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Zamościu odbyło się uroczyste podsumowanie XVII Wojewódzkiego Konkursu Twórczości „Zawsze niech będzie…". 

Organizatorami konkursu byli: Stowarzyszenie na Rzecz Integracji z Dziećmi i Młodzieżą Niepełnosprawną „Wszyscy Razem" oraz Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Zamościu. 

W tym roku konkurs został objęty patronatem i finansowym wsparciem Lubelskiego Kuratora Oświaty. Konkurs adresowany był do uczniów wszystkich typów szkół, placówek kulturalno-oświatowych oraz uczestników warsztatów terapii zajęciowej z terenu województwa lubelskiego. 

Uczennica naszej szkoły Aleksandra Bednarz zdobyła wyróżnienie w formie plastycznej.

Gratulujemy !


Wycieczka do Wieliczki i Krakowa

25 maja uczniowie klasy VI a, VI b i IV b wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do Kopalni Soli w Wieliczce. Wędrówkę w kopalni rozpoczęli klasycznym szlakiem. Podziwiali chodniki, słone jeziora, piękne komory i kaplice. Zachwycali się kaplicą św. Kingi – podziemną solną perłą. Podczas zwiedzania grupa miała dużo szczęścia ponieważ przypadkiem spotkała ducha kopalni Skarbnika.

Drugim punktem wycieczki była wizyta w Krakowie. Uczniowie zwiedzili: Katedrę na Wawelu, Kościół Mariacki, odwiedzili grób pary prezydenckiej, podziwiali sukiennice.

Zmęczeni ale szczęśliwi w godzinach nocnych wrócili do Szczebrzeszyna.Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

W dniach 21-22.05.2018 r. klasy V a, V b, VI a i VI b pod opieką pań: M. Ćwik, E. Kaznowskiej, D. Momot i A. Dołba były na wycieczce w Górach Świętokrzyskich. Celem wyjazdu było poznanie walorów przyrodniczych tych gór oraz ich okolic, obejrzenie różnorodności gatunkowej Świętokrzyskiego Parku Narodowego oraz walorów turystycznych tego regionu.

Podróż naszą rozpoczęliśmy w dobrych humorach i już po kilku godzinach dotarliśmy do Krzemionek Opatowskich, które są największymi w Europie kopalniami górniczymi pochodzącymi z neolitu. Najciekawszą częścią trasy jest jej fragment poprowadzony pod ziemią, gdzie można obejrzeć świetnie zachowane wyrobiska pradziejowych kopalń krzemienia pasiastego. Wydobywany tu szary krzemień pasiasty jest skałą, z której wyrabiano na miejscu siekierki, i to na skalę przemysłową. Wędrowaliśmy podziemnym korytarzem prehistorycznej kopalni krzemienia pasiastego i oglądaliśmy rekonstrukcję neolitycznej wioski.

Następnie wyszliśmy tzw. Drogą Królewską na Święty Krzyż (Łysa Góra) (594 m n.p.m.) rozmieszczony na terenie Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Obejrzeliśmy wystawy Muzeum Przyrodniczo – Leśnego Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Następnie odbyliśmy krótki spacer po gołoborzach, podziwiając wspaniałe widoki Łysogór.