MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS III

Dnia 27 marca 2019rr. w naszej szkole odbyła się III EDYCJA MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS III. W konkursie brali udział uczniowie z okolicznych szkół ( Bodaczów, Wielącza i Szczebrzeszyn). Językowe zmagania rozpoczęły się o godzinie 9.00, szkolny koordynator pani Renata Stadnicka-Olech zapoznała drużyny z zasadami konkursu, przedstawiła zadania i uczniowie przystąpili do pracy. Podczas rywalizacji pracowała komisja konkursowa w składzie: pani Anna Wawryk-Chwil, pani Anna Budenko oraz pani Anna Bartnik. Komisja wyłoniła następujących laureatów:

I miejsce: Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczebrzeszynie

Daniel Ochmański, Wiktor Sołtys, Wiktor Ostaszewski

II miejsce: Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Wielączy

Agata Sikora, Dawid Kużma, Bartłomiej Barwiński

III miejsce: Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Bodaczowie

Anna Głąb, Gabriela Mach, Emilia Wojciechowska.

            Na zakończenie odbyło się uroczyste rozdanie nagród i dyplomów. Wszystkim drużynom dziękujemy za udział w konkursie, zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!I Dzień Wiosny

21 marca powitaliśmy kolejny raz wiosnę.  W rytmie piosenki  pod tytułem „Maszeruje wiosna” uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich  przeszli wraz z nauczycielami w kolorowym korowodzie ulicami naszego miasta. Spotkali się z Burmistrzem  Szczebrzeszyna panem Henrykiem Matejem, pracownikami  Miejskiego Domu  Kultury oraz Miejskiej Biblioteki,  aby ogłosić radosną nowinę   o rozpoczęciu wiosny i wręczyć wiosenne stroiki. Zostali przyjęci bardzo ciepło,  poczęstowani cukierkami. Wiosenny nastrój zanieśli do szkoły i przekazali wraz z wiosennym stroikiem pani dyrektor  Anecie Bartoszczyk -Trochimiuk. Wszyscy cieszyli się z najmniejszych oznak wiosny.Teatr Kurtyna z Krakowa gościem w naszej szkole

            Dnia 15 marca 2019 r. po raz kolejny odwiedzili nas aktorzy z teatru Kurtyna z Krakowa i to z podwójnym repertuarem. Uczniowie z klas I – IV obejrzeli bajkę „Gadająca niespodzianka”, w której główny bohater Jacuś to niesforny i krnąbrny chłopiec z niegrzecznymi wybrykami i brakiem poszanowania dla osób starszych.

Czytaj dalej


Wyjazd do teatru

W dniu 4. 03.2019 roku uczniowie klas 5 i 6 z naszej szkoły wyjeżdżali do Zamościa na spektakl „Skąd nasz ród”. Aktorzy z teatru Artens z Wrocławia, w bardzo humorystyczny i przystępny dla młodego widza sposób, ukazali w legendach, początki państwa polskiego.

Głównym bohater, Mieszko, przypomniał przygody słowiańskich wodzów. Cały spektakl uświetniała wspaniała gra aktorska, piękne, barwne stroje oraz efekty specjalne. Uwagę widzów zwracała także bogata scenografia , która była przejrzystym tłem do wszystkich prezentowanych  legend.

Niesamowite wrażenia pozostaną  na długo w naszej pamięci, ponieważ była to „żywa” lekcja historii. Wszyscy mogli w bardzo ciekawy sposób poznać legendy o początkach państwa polskiego.

 


Dzień Bezpiecznego Internetu 2019

 DBI 2019 obchodzimy pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!” .

Dynamiczny rozwój Internetu oraz powszechny dostęp do sieci powodują, że młodzi internauci narażeni są na szereg zagrożeń. Z tej okazji 6.02.2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień Bezpiecznego Internetu”. Uczniowie klasy VII b przygotowali część artystyczną. Przedstawili scenkę pt. „Bezpieczny komputer, bezpieczny Internet”, w której przekazali informacje dotyczące uzależnienia od komputera, od Internetu. Wyświetlone zostały filmy pt. „Nie można wierzyć we wszystko”, „Cyberprzemoc”,  „Telefon zaufania”. W filmach został podkreślony potencjał internetu, który dzieci mogą wykorzystać w edukacji, jakie emocje może rodzić cyberprzemoc u jej ofiar i jak powinni zachować się świadkowie cyberprzemocy.

 Piosenka, którą zaśpiewały uczennice kl. VIII a miała na celu przypomnieć i jeszcze w innej formie uświadomić dzieciom jak właściwie korzystać z komputera i Internetu. Święta Bożego Narodzenia

21 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie klasy III a przygotowali Jasełka, według autorskiego scenariusza i choreografii ich wychowawczyni pani Jolanty Dubiel. To było piękne przedstawienie, które z pewnością wszystkim się podobało, bo nagrodzone zostało wielkimi brawami. W przygotowaniach do występu wziął również udział ks. Konrad Zalewski.Wojewódzki Konkurs Wiedzy Ekologicznej

„Zwierzęta zamojskich parków krajobrazowych w naszym zoo”.

Dnia 17 grudnia 2018 roku drużyna uczniów z naszej szkoły w składzie: Katarzyna Koszel, Róża Mazur, Aleksandra Hasiec, Ewelina Sierkowska i Andrzej Chwiejczak rywalizowali w II etapie Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Ekologicznej pt.:„Zwierzęta zamojskich parków krajobrazowych w naszym zoo”.

Czytaj dalej


Pogadanki prozdrowotne

W celu zwiększania świadomości naszych uczniów na temat dbałości o własne zdrowie zorganizowany został w Szkole Podstawowej nr 1 w Szczebrzeszynie dla uczniów starszych klas cykl spotkań z p. Alicją Pietrykowską – pielęgniarką szkolną na temat AIDS – w związku z przypadającym co roku  dnia 1 grudnia Światowym Dniem Walki z AIDS oraz pogadanka na temat przyczyn i postępowania w przypadku zachorowania na cukrzycę.