Dzień Bezpiecznego Internetu 2019

 DBI 2019 obchodzimy pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!” .

Dynamiczny rozwój Internetu oraz powszechny dostęp do sieci powodują, że młodzi internauci narażeni są na szereg zagrożeń. Z tej okazji 6.02.2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień Bezpiecznego Internetu”. Uczniowie klasy VII b przygotowali część artystyczną. Przedstawili scenkę pt. „Bezpieczny komputer, bezpieczny Internet”, w której przekazali informacje dotyczące uzależnienia od komputera, od Internetu. Wyświetlone zostały filmy pt. „Nie można wierzyć we wszystko”, „Cyberprzemoc”,  „Telefon zaufania”. W filmach został podkreślony potencjał internetu, który dzieci mogą wykorzystać w edukacji, jakie emocje może rodzić cyberprzemoc u jej ofiar i jak powinni zachować się świadkowie cyberprzemocy.

 Piosenka, którą zaśpiewały uczennice kl. VIII a miała na celu przypomnieć i jeszcze w innej formie uświadomić dzieciom jak właściwie korzystać z komputera i Internetu. Święta Bożego Narodzenia

21 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie klasy III a przygotowali Jasełka, według autorskiego scenariusza i choreografii ich wychowawczyni pani Jolanty Dubiel. To było piękne przedstawienie, które z pewnością wszystkim się podobało, bo nagrodzone zostało wielkimi brawami. W przygotowaniach do występu wziął również udział ks. Konrad Zalewski.Wojewódzki Konkurs Wiedzy Ekologicznej

„Zwierzęta zamojskich parków krajobrazowych w naszym zoo”.

Dnia 17 grudnia 2018 roku drużyna uczniów z naszej szkoły w składzie: Katarzyna Koszel, Róża Mazur, Aleksandra Hasiec, Ewelina Sierkowska i Andrzej Chwiejczak rywalizowali w II etapie Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Ekologicznej pt.:„Zwierzęta zamojskich parków krajobrazowych w naszym zoo”.

Czytaj dalej


Pogadanki prozdrowotne

W celu zwiększania świadomości naszych uczniów na temat dbałości o własne zdrowie zorganizowany został w Szkole Podstawowej nr 1 w Szczebrzeszynie dla uczniów starszych klas cykl spotkań z p. Alicją Pietrykowską – pielęgniarką szkolną na temat AIDS – w związku z przypadającym co roku  dnia 1 grudnia Światowym Dniem Walki z AIDS oraz pogadanka na temat przyczyn i postępowania w przypadku zachorowania na cukrzycę.

 


Światowy Dzień Rzucania Palenia

 

WYŁĄCZ PALENIE!

PROPAGUJ MODĘ NA NIEPALENIE!

Wszystkie fakty związane z negatywnym wpływem nikotyny na zdrowie człowieka przestawiła uczniom klas VI, VII i VIII pani Alicja Pietrykowska – pielęgniarka szkolna, która 15 listopada 2018 roku przeprowadziła z naszą młodzieżą pogadankę.

Czytaj dalej


Wycieczka klas V

25 października uczniowie klas V aktywnie spędzali czas w parku trampolin Strefa Wysokich Lotów w Lublinie. Celem wycieczki było wyrabianie nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu oraz rozwijania zainteresowania sportem.

Czytaj dalej


Warsztaty profilaktyczne

25 października odbyły się warsztaty profilaktyczne "Złość da ci w kość" dla klas VI. Dzięki warsztatom uczniowie poznawali postawy wolne od agresji. Uczyli sie poczucia odpowiedzialności za swoje postępowanie, a także budowania pozytywnych relacji między rówieśnikami. Prowadzący je trener uświadamiał uczniom jak ważna jest rozmowa o swoich lękach i problemach. Pokazywał uczniom też, jak można wybrnąć z konfliktowej sytuacji.

 


Spotkania z piosenką religijną

W dniu 16.10.2018 roku schola mała i zespół działający przy Szkole Podstawowej i Parafii św Mikołaja w Szczebrzeszynie zdobył wyróżnienie na XI Józefowskich  Spotkaniach z Piosenką Religijną w Józefowie.

Czytaj dalej