Bałwankowa zabawa

Korzystając z uroków zimy, w ramach gier i zabaw ruchowych na śniegu, uczniowie klasy IV b aktywnie spędzili czas na świeżym powietrzu, lepiąc z białego puchu pomysłowe i niepowtarzalne bałwany.

 


Razem na święta

Święta to czas spotkań z rodziną i najbliższymi, jednak w tym roku mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej nie mogą tego doświadczyć. Dlatego empatyczni uczniowie klasy I a Szkoły Podstawowej Nr 1 w Szczebrzeszynie wraz nauczycielami wykonali kartki świąteczne, do których dołączono opłatek serdeczne życzenia. Kartki zostały przekazane osobom chorym i samotnym w DPS-ie w Szczebrzeszynie.


PROFILAKTYKA GRYPY

W dniach 28 lutego i 2 marca 2020 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. H. Sienkiewicza w Szczebrzeszynie dla uczniów klas IV – VIII odbyły się pogadanki poświęcone profilaktyce grypy. Pani Alicja Pietrykowska – pielęgniarka szkolna przedstawiła uczniom jakie są objawy zakażenia wirusem grypy, jak należy zachowywać się, aby zmniejszyć ryzyko zakażenia i co robić, kiedy zachorujemy.

Przedstawiła również najnowsze informacje i dane na temat – nurtujący w ostatnich tygodniach chyba wszystkich ludzi czyli koronawirusa. Podkreśliła przy tym, że nie należy ulegać panice i podejść do problemu z rozsądkiem. Wiedza w jaki sposób dbać o zdrowie własne i innych jest podstawą w walce z chorobami zakaźnymi.

 


Turniej sportowy klas V

POPRZEZ SPORT DO UŚMIECHU

Czas wolny spędzony z rodzicami to niezapomniane na zawsze chwile. Nam się to udało.

My uczniowie klas V zaprosiliśmy rodziców do wspólnej zabawy podczas turnieju rodzinnego. Rywalizowaliśmy w dwa ognie, piłkę nożną i darta, który wzbudził mnóstwo emocji. W tej ostatniej konkurencji zwycięzcą została rodzina Dawida Dworaczka, miejsce drugie zajęła rodzina Gustawa Czyżewskiego, a trzecie Roberta Dańczuka.

W trakcie całego przedpołudnia rywalizacji nikt nie poddał się bez walki. Jednak najważniejsze w tym dniu było "fair play". Nauczyciele wychowania fizycznego zachęcali nas do uprawiania Crossmintona, prezentując krótki pokaz gry.

Nasz sportowy dzień zakończył się tańcem integracyjnym, belgijką oraz smaczną pizzą. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli spędzić z nami to sobotnie przedpołudnie, a jak się bawiliśmy prezentuje nasza fotorelacja. Prezentacja Teatrów Jasełkowych

W piątek 31 stycznia 2020r. w Miejskim Domu Kultury w Szczebrzeszynie odbyły się XXII  Prezentacje Teatrów Jasełkowych. Na scenie zaprezentowały się zespoły teatralne ze szkół podstawowych z naszego terenu. Wśród nich mogliśmy zobaczyć piękne przedstawienie zatytułowane „Szła kolęda”, w wykonaniu uczniów z klasy IIIa i IIIb ze Szkoły Podstawowej nr1 w Szczebrzeszynie przygotowanych przez: ks. Konrada Zalewskiego oraz panie Marzannę Tkaczyk i Irminę Goch. Udało się połączyć talent, zapał i entuzjazm najmłodszych wykonawców. Naszym jasełkom towarzyszyła radość wyrażona tańcem, śpiewem, muzyką i słowem. Na scenie obowiązkowo pojawiły się osoby, które znamy ze scen biblijnych: Maryja, Józef, Trzej Królowie, pasterze i inne postacie towarzyszące narodzinom Jezusa. Po zakończonej części artystycznej wszyscy aktorzy otrzymali gromkie brawa, dyplomy okolicznościowe i słodycze.


Podsumowanie zbiórki karmy

Dnia 2 grudnia 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Szczebrzeszynie odbyło się podsumowanie akcji zbierania karmy dla psów i kotów z Fundacji ZEA z Zamościa. Nasi uczniowie zebrali 310 kilogramów karmy – za co serdecznie dziękujemy wszystkim, którym nie jest obojętny los bezdomnych i porzuconych zwierząt.

Czytaj dalej


Teatr Kurtyna z Krakowa

Dnia 30 października po raz kolejny zawitał do nas teatr Kurtyna z Krakowa. Tym razem odbiorcami byli uczniowie klas najmłodszych I – IV, którzy mieli okazję obejrzeć spektakl pt: „Miś niegrzeczniś- uroczą, bajkową przypowieść, pełną zaskakujących, dynamicznych zwrotów akcji, wypełnioną skrzącym się humorem.

Czytaj dalej


Szkoła Pamięta

Szkolne Koło CARITAS 25.10.2019r włączyło się aktywnie w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”.

Czytaj dalej


Wizyta w Jednostce Wojskowej

W dniu 11 października 2019r. uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicz w Szczebrzeszynie odwiedzili Jednostkę Wojskową w Zamościu w ramach Dnia Otwartych Koszar.

Czytaj dalej