ksiazki1 ksiazki2  ksiazki3

PROJEKT DZIAŁAŃ NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA

„UWOLNIJ SWOJE KSIĄŻKI
DZIEL SIĘ Z INNYMI RADOŚCIĄ CZYTANIA

Uruchamiamy w naszej szkole oficjalną akcję bookcrossingową!

„Magiczne półki” w naszej szkole

Już wkrótce na naszych szkolnych korytarzach znajdziesz magiczne półki pełne ciekawych książek.

Wasi rodzice znajdą takie książki na korytarzu przy pokoju nauczycielskim.

AKCJA „BOOKCROSSING” W NASZEJ SZKOLE

Bookcrossing jest to celowe przekazywanie książek lub pozostawianie ich w takich miejscach, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Jest to uwalnianie książki. Przekazywanie książki odbywa się przez zostawiane jej w miejscach publicznych i ogólnodostępnych, by czytelnik mógł je łatwo znaleźć, przeczytać i przekazać dalej. W tym roku Bookcrossing zawitałtakże do naszej szkoły.

Bookcrossing:

• pozwala dzielić się książkami, a nawet śledzić ich wędrówkę,
  • daje szanse na przeczytanie wymarzonej książki osobom, których nie stać na jej zakup,
  • inspiruje rozmowy i dyskusje, a samotnym i nieśmiałym ułatwia nawiązywanie kontaktów.

Wielu z nas posiada w domu książkę, która od dłuższego czasu stoi na półce zakurzona i zapomniana. Zamiast trzymać książkę w kącie własnego pokoju, lepiej podzielić się nią z innymi, którzy chętnie ją przeczytają.

„Magiczne półki” czekają!

REGULAMIN MAGICZNYCH PÓŁEK