Dzień Bezpiecznego Internetu 2019

 DBI 2019 obchodzimy pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!” .

Dynamiczny rozwój Internetu oraz powszechny dostęp do sieci powodują, że młodzi internauci narażeni są na szereg zagrożeń. Z tej okazji 6.02.2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień Bezpiecznego Internetu”. Uczniowie klasy VII b przygotowali część artystyczną. Przedstawili scenkę pt. „Bezpieczny komputer, bezpieczny Internet”, w której przekazali informacje dotyczące uzależnienia od komputera, od Internetu. Wyświetlone zostały filmy pt. „Nie można wierzyć we wszystko”, „Cyberprzemoc”,  „Telefon zaufania”. W filmach został podkreślony potencjał internetu, który dzieci mogą wykorzystać w edukacji, jakie emocje może rodzić cyberprzemoc u jej ofiar i jak powinni zachować się świadkowie cyberprzemocy.

 Piosenka, którą zaśpiewały uczennice kl. VIII a miała na celu przypomnieć i jeszcze w innej formie uświadomić dzieciom jak właściwie korzystać z komputera i Internetu.