Dzień Tabliczki Mnożenia

W roku szkolnym 2018/2019 Szkoła Podstawowa nr 1 im. H. Sienkiewicza w Szczebrzeszynie przystąpiła po raz trzeci do obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Jest to akcja edukacyjna pod hasłem:

 Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

 

Patrole Egzaminacyjne (uczniowie klas VII) pod czujnym okiem koordynatorów akcji – Katarzyny Augustynek, Aliny Czop i Małgorzaty Pawelec wyruszyły na Plac Kościuszki przed Pomnik Chrząszcza, gdzie utworzone zostało specjalne, przyozdobione balonami z logo naszej szkoły, stanowisko, przy którym każdy mieszkaniec Szczebrzeszyna mógł sprawdzić znajomość tabliczki mnożenia. Do wspólnej zabawy udało się też namówić przechodzących przez Plac Kościuszki mieszkańców Szczebrzeszyna.

Patrole odwiedziły również pracowników Urzędu Miasta i Gminy Szczebrzeszyn, Miejskiego Domu Kultury oraz Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej. Cieszy fakt, że wszyscy wykazali się świetną znajomością tabliczki mnożenia, zdobywając certyfikat – tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Akcja była udana, sprawiła wiele radości uczniom, nauczycielom, mieszkańcom Szczebrzeszyna jak też turystom zwiedzającym nasze miasto. 

Obchody VIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, które weszły na stałe
do kalendarza imprez i uroczystości szkolnych, uświadomiły wszystkim, że znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

Gratulujemy Ekspertom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom tej sympatycznej i pożytecznej akcji. Dziękujemy Dyrekcji Szkoły – Anecie Bartoszczyk – Trochimiuk, koordynatorom: nauczycielom uczącym matematyki Jolancie Jarosz, Katarzynie Augustynek, Alinie Czop i Małgorzacie Pawelec za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu tego święta.