Konkurs Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny”

18 kwietnia odbył się Gminny Konkurs Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny”. Do udziału w konkursie przystąpiły: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Róży Zamoyskiej w Szczebrzeszynie i Szkoła Podstawowa nr 1 im. H. Sienkiewicza w Szczebrzeszynie. Uczniowie zmagali się z przygotowanym przez KMP w Zamościu testem wiedzy o różnorodnych zagrożeniach, z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się w codziennym życiu. Pytania dotyczyły również umiejętności ich unikania, radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych oraz zapobiegania przestępczości i demoralizacji nieletnich. 

W zawodach zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczebrzeszynie w składzie:

  • Sierkowski Piotr kl IV
  • Wyłupek Michał kl IV
  • Nowomińska Paulina kl. V
  • Wróbel Jagoda kl. V
  • Mazurek Emilia kl. VI
  • Sierkowska Ewelina kl. VI

Uczniów do konkursu przygotowała p. Dorota Momot

Zwycięzcy będą uczestniczyli w powiatowych eliminacjach, które odbędą się 17 maja w KMP w Zamościu.