Organizacje szkolne

ZUCHY

ZUCHY to najmłodsza grupa metodyczna w organizacji harcerskiej. Najmłodsi członkowie Związku Harcerstwa Polskiego w naszej szkole należą do 15 Gromady Zuchowej ,,Chrząszczykowe Nutki” prowadzonej przez drużynową pwd. Renatę Stadnicką-Olech. Więcej informacji z życia zuchów znajduje się na blogu: zuchyrenaty.blogspot.com

CARITAS

ROK 2016/2017

5 października zakończyła się zbiórki nakrętek dla Amelki. Uczniowie bardzo aktywnie włączyli się do tej akcji i udało się wspólnie zebrać 1600l nakrętek.

Pani Dyrektor wręczyła klasie IIIa która zebrała 300l nakrętek (najwięcej z całej szkoły) dyplom i koszyk cukierków.

W imieniu rodziców małej Amelki bardzo dziękujemy wszystkim uczestniczącym w akcji.

PODSUMOWANIE ZBIÓRKI PIENIĘDZY DLA AMELKI

Dnia 23 września zakończyła się zbiórka pieniędzy dla Amelki. Podczas zbiórki w klasach oraz w czasie zebrania z rodzicami i dyskoteki szkolnej organizowanej wspólnie z Samorządem Uczniowskim zebraliśmy 2500 zł. Pieniądze zostały przekazane rodzicom Amelki.

Wszystkim uczniom, rodzicom jeszcze raz szczerze z serca dziękujemy za gotowość pomocy Amelce, za przekazane pieniądze i za zaufanie wobec Szkolnego Koła Caritas.

LIGA OCHRONY PRZYRODY

PODSUMOWANIE KONKURSU "UKWIECAMY SZKOLNE KORYTARZE"

Dnia 5 października 2016 roku zakończony został konkurs pt.: „Ukwiecamy szkolne korytarze”.

Największą liczbę roślin doniczkowych zgromadzili uczniowie klas:

•  III c – I miejsce
  •  IV a – II miejsce
  •  V b – III miejsce

W nagrodę otrzymali słodycze i dyplomy. Gratulujemy!

Dziękujemy całej społeczności szkolnej i wychowawcom poszczególnych klas za aktywne włączenie się do konkurs i zaangażowanie.

ROK 2015/2016

SAMORZĄD UCZNIOWSKI CZYTA KSIĄŻKI MŁODSZYM

W ramach realizacji Programu MEN ,,Książki naszych marzeń” przedstawiciele SU bardzo chętnie i aktywnie uczestniczą w  akcji ,,Czytamy młodszym kolegom”, mającej na celu propagowanie czytelnictwa, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych oraz kształtowanie nawyku czytania u dzieci z klas I- III.

Akcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem dzieci, które z zaciekawieniem słuchają czytanych przez starsze koleżanki i kolegów utworów dla dzieci.

Nawyk czytania i miłości do książek to kapitał, który procentuje w dorosłym życiu każdego dziecka.

PTTK

W dniu 17.09.2016r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w 42 rajdzie ,, Miłośników Roztocza’’, organizowanym przez PTTK Oddział w Zamościu. Liczna grupa miłośników przygody w liczbie 30 osób wraz z opiekunami p. A. Harkot, U. Banach i M. Ćwik oraz rodzicami 5 uczniów pokonywała malowniczą trasę na terenie strefy przygranicznej : Mrzygłody – Goraj – Siedliska k/Hrebennego. Mieliśmy do przejścia 10 km.

Wymarzona pogoda, piękno przyrody (skamieniałe drzewa z czasów ,,dinozaurów’’) oraz humory, które nam dopisywały gwarantowały udaną wyprawę. Na mecie rajdu przy ognisku – pod starymi dębami, uczniowie piekli kiełbaski, brali udział w licznych konkursach, zdobywali nagrody. Systematyczne uczestnictwo w rajdach oraz zdobywanie punktów za przebyte kilometry pozwoliło dwóm uczestnikom rajdu uzyskać odznaki turystyki pieszej. Marika Jakubiec uczennica klasy Va otrzymała srebrną odznakę popularną OTP, natomiast uczeń klasy III Michał Wyłupek otrzymał odznakę Siedmiomilowe Buty. Gratulujemy !