LOP

ODKRYWCY PARKÓW KRAJOBRAZOWYCH

Dnia 22 września 2020 roku uczniowie klas 4 a oraz 7 b wzięli udział w lokalnym wydarzeniu pod hasłem „Odkrywcy Parków Krajobrazowych” prowadzonym przez pracowników Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych. Podczas warsztatów uczniowie sprawdzali wiedzę i umiejętności z przyrody i ekologii rozwiązując quizy, grając w loteryjki, uczestnicząc w zabawach plastycznych. Była to znakomita alternatywa zajęć lekcyjnych.

Z OKAZJI „ŚWIATOWEGO TYGODNIA ZWIERZĄT”

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczebrzeszynie wzięli udział w konkursie, którego organizatorami są: Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodek Edukacyjno-Muzealny w Brzeźnie, Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Chełmie, Towarzystwo Przyrodnicze „Bocian” w Warszawie.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas VI – VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. Wymagana od uczestnika wiedza to znajomość biologii, ekologii oraz terminologii łowieckiej następujących zwierząt:

Konkurs składa się z dwóch etapów.

ETAP I: test wiedzy składający się z 20 pytań zamkniętych z zakresu łowiectwa, ekologii, ochrony przyrody i biologii wybranych gatunków zwierząt został przeprowadzony dnia 6 października 2020 r. mamy już za sobą. Uczniem, który otrzymał największą liczbę punktów w teście i przechodzi do następnego etapu jako reprezentant naszej szkoły jest Krzysztof Kułakowski z kl. VIII b.

Gratulujemy i życzymy sukcesu w II etapie.

ETAP II: rozpoznawanie fotografii wybranych zwierząt łownych i chronionych, odbędzie się dnia 20 października 2020 r. w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym w Brzeźnie, Brzeźno 163, 22 – 174 Brzeźno.

Akcja Sprzątanie Świata – Polska 2020.

„Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję” – to tegoroczne hasło akcji przypadającej co roku w trzeci weekend września.

Nasza szkoła – tradycyjnie już aktywnie włączyła się do akcji. Uczniowie zarówno klas młodszych jak i starszych zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki i worki na śmieci wyruszyli w teren. Efektem było uprzątnięcie okolicy szkoły oraz sąsiednich ulic i skwerów ze śmieci.

Nie zapominajmy, że Ziemia to nasz wspólny dom, o który wszyscy powinniśmy dbać. Zachęcamy do prawidłowej, odpowiedzialnej segregacji plastiku w gospodarstwach domowych oraz do rezygnacji z plastiku tam, gdzie jest to możliwe.

PODSUMOWANIE KONKURSU "UKWIECAMY SZKOLNE KORYTARZE"

Dnia 5 października 2016 roku zakończony został konkurs pt.: „Ukwiecamy szkolne korytarze”.

Największą liczbę roślin doniczkowych zgromadzili uczniowie klas:

•  III c – I miejsce
  •  IV a – II miejsce
  •  V b – III miejsce

W nagrodę otrzymali słodycze i dyplomy. Gratulujemy!

Dziękujemy całej społeczności szkolnej i wychowawcom poszczególnych klas za aktywne włączenie się do konkurs i zaangażowanie.

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU "UKWIECAMY SZKOLNE KORYTARZE"

REGULAMIN KONKURSU EKO – ZWIERZAK

Wyniki szkolnego konkursu plastyczno – technicznego „Mój eko – zwierzak”.

Dnia 14. 09. 2016 r. spośród wszystkich 87 prac uczniów klas I – VI, komisja konkursowa dokonała ich oceny.

Kategoria I: klasy I – III

I miejsce: Emilia Poździk, kl. III b

II miejsce: Maja Poznańska, kl. III a

III miejsce: Aleksandra Barańska, kl. II b.

Kategoria II: klasy IV – VI

I miejsce: Jagoda Wróbel, kl. IV a

II miejsce: Kacper Maciaszek, kl. V b

III miejsce: Dominika Surmacz, kl. IV a

Prace konkursowe zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu, a zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe na apelu poświęconym Akcji Sprzątanie Świata – Polska 2016 w dniu 16.09.2016 r.