Samorząd uczniowski

ŚWIĘTO DEMOKRACJI W NASZEJ SZKOLE

            W dniu 30.09.2020 odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Wybieraliśmy spośród siedmiu kandydatów z klas VI – VIII. Głosy wyborców rozłożyły się w następujący sposób:

  1. Agata Zabiciel – 163
  2. Łukasz Wiśniewski – 97
  3. Aleksandra Pasieka – 30
  4. Lena Bednarz – 27
  5. Anna Poznańska – 22
  6. Joanna Wanat – 12
  7. Diana Mazur – 7

Zgodnie z regulaminem osoba, która uzyskała największe poparcie zostaje przewodniczącym SU, natomiast zastępcą – osoba z drugim wynikiem. Do Rady SU wchodzą jeszcze uczniowie, którzy zajęli odpowiednio 3, 4 i 5 miejsce. Gratulujemy sukcesu zwycięzcom i oczekujemy na pomysły i propozycje nowo wybranego zarządu.


W dniu 27.11.2019 roku uczennice z klasy VIIa, działające w Samorządzie Uczniowskim zorganizowały Dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu Samorządowym i Akademii Malucha w Szczebrzeszynie .

Były tańce, zagadki, czytanie opowiadań, których bohaterami były misie. Zarówno dzieci jaki organizatorki bawiły się świetnie. Na zakończenie odbyło się częstowanie miodkiem z prawdziwej pasieki od prywatnych sponsorów za co serdecznie dziękują Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego.


25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się urodziny pluszowego misia.

 W  naszej szkole urodzinowa zabawa została zorganizowana 26 listopada 2018 przez Samorząd Uczniowski. Dzieci z klas I- IV przyniosło do szkoły swojego misia – pluszaka.

 Zabawka ta towarzyszy dzieciom wiele lat, to nie tylko pluszowa przytulanka, to "ktoś" bardzo bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony. Misie towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości jak i smutku. Są powiernikami dziecięcych tajemnic, ocierają łzy, pomagają zasypiać.  W naszej szkole w tym dniu gościł Miś Uszatek ulubiony  miś  starszego pokolenia . Były odwiedziny u Pani Dyrektor wspólne zdjęcia jak i wspólna zabawa w rysowanie portretu swojego ulubionego misia przez uczniów klasy IIb.


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W NASZEJ SZKOLE

Światowy Dzień Pluszowego Misia w 1902 roku podczas jednego z polowań prezydenta Stanów Zjednoczonych Teodora "Teddy" Roosevelta jego towarzysz łowów postrzelił niedźwiadka. Gdy przyprowadził zwierzątko do prezydenta, ten widząc przerażenie malca, kazał go uwolnić. Epizod ten przedstawił na rysunku Clifford Berryman. Jego grafika ukazała się w gazecie „The Washington Post” i dla sklepikarza z Brooklynu – Morrisa Mitchoma imigranta z Rosji – stała się inspiracją do produkcji pluszowych niedźwiadków o nazwie Teddy. W ciągu kilku lat Mitchom stał się potentatem i właścicielem firmy „Ideal” – jednej z najbardziej znanych firm produkujących pluszowe misie. W 2002 w 100. rocznicę powstania zabawki dzień 25 listopada ustanowiony został Światowym Dniem Pluszowego Misia. A tak prezentowały się pluszowe misie w naszej szkole.


WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGODzisiaj w naszej szkole było wesoło, kreatywnie i w kropki.
Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę.MIKOŁAJKI

6 grudnia w naszej szkole za  odbyły się Mikołajki. Tego dnia do wszystkich klas i grzecznych dzieci zawitał  Mikołaj z  workiem pełnym słodyczy. Wraz z Mikołajami przybyły śnieżynki Mikołaja.

 W szkole panowała niesamowita atmosfera. Uczniowie w klasach niecierpliwie czekali na przybycie tak zacnych gości. Wszystkim dopisywały świetne humory i towarzyszył  świąteczny nastrój większość naszych uczniów założyła na to spotkanie czerwoną czapeczkę . Dodatkową atrakcją były fotografie ze Świętym Mikołajem. Dziękujemy naszym rodzicom że podpowiedzieli Św .Mikołajowi że my dzieciaki baaaardzo lubimy słodyczeDZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku. Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa.W naszej szkole Dzień pluszowego misia odbył się 24 listopada 2016 dzień ten był bardzo słodki dzięki naszemu sponsorowi Pani Danucie Kużmie, która ofiarowała słoik miodu dla naszych dzieciaków.DZIEŃ SPÓDNICY

„Chcę oglądać Twoje nogi, nogi, nogi, nogi…” – apelują w swoim przeboju Czarno-czarni. Ich prośby zostały wysłuchane, 30 października bowiem obchodzimy Dzień Spódnicy.

W naszej szkole dzień spódnicy zaplanowaliśmy na 28 listopada nasze koleżanki małe i duże w tym dniu założyły swoje ulubione spódniczki a efekt możecie oglądać w galerii zdjęć.

Do akcji ruszyły nasze Panie nauczycielki, które spódnice zakładają od święta – efekt tej przemiany jest POWALAJĄCY. Dziękujemy za wspólną zabawę i zachęcamy do chodzenia w spódnicy

spodnica4 spodnica3 spodnica2 podnica1


SKŁAD SAMORZĄDU  UCZNIOWSKIEGO 2016-2017

Przewodnicząca – Wiktoria Hajscewicz

Zastępca Przewodniczącej –  Róża Mazur

SKARBNIK –Ewelina Sierkowska

POCZET SZTANDAROWY: Kacper Maciaszek Vb, Róża Mazur Va, Joanna Brożek VI

POCZET FLAGOWY: Kamil Godzisz Va, Kornelia Rzemieniuk VIa, Emilia Mazurek  Vb

 

                                Opiekunowie Samorządu Pan Zbigniew Kalita i Pani Joanna Pańczyk.