Pedagog, logopeda

LOGOPEDA

mgr Ewa Zbiegień

GODZINY  PRACY

LOGOPEDA to specjalista zajmujący się diagnozowaniem, stymulacją rozwoju mowy, profilaktyką oraz terapią zaburzeń mowy.

Terapię logopedyczną prowadzi:   mgr Ewa Zbiegień

W NASZEJ SZKOLE LOGOPEDA:

·         Przeprowadza przesiewowe badania logopedyczne oraz ponowne badania mowy.

·         Prowadzi terapię indywidualną i grupową.

·         Spotyka się z wychowawcami i rodzicami.

·         Wspomaga uczniów przygotowujących się do konkursów recytatorskich.

·         Udostępnia specjalistyczną literaturę.

·         Wykonuje inne zadania wynikające z potrzeb szkoły.

W wyniku przesiewowych badań logopedycznych, obserwacji logopedy i wychowawców oraz rozmów z rodzicami, co roku w miesiącu wrześniu uczniowie kwalifikowani  są do zajęć logopedycznych.

KOREKCJA WAD WYMOWY POLEGA NA:

• ćwiczeniach oddechowych
  • kształtowaniu słuchu fonematycznego
  • usprawnianiu narządów artykulacjnych
  • wywoływaniu, korygowaniu i utrwalaniu prawidłowej wymowy głosek w izolacji, sylabie, wyrazie, zdaniu oraz dłuższych wypowiedziach.

W trakcie  terapii logopeda koncentruje się przede wszystkim na korygowaniu zaburzonej mowy, ale pamięta także o ćwiczeniach usprawniających percepcję wzrokową, słuchową, orientację przestrzenną. Poza tym wprowadza ćwiczenia ułatwiające naukę czytania i pisania, doskonali rozwój ruchowy i emocjonalny.

Uczniowie, w zależności od potrzeb uczestniczą w zajęciach indywidualnych lub grupowych, zgodnie z harmonogramem spotkań.

Na zajęcia zapraszani są także rodzice uczniów po to, aby mogli zaobserwować, jak prawidłowo utrwalać mowę dziecka w trakcie ćwiczeń domowych. Jak wiadomo, tylko efektywna współpraca:  logopeda -dziecko – rodzic gwarantuje szybkie uzyskanie pożądanych efektów.

Jeśli uczeń prawidłowo wymawia wcześniej zaburzone głoski nie tylko w mowie kontrolowanej w czasie ćwiczeń, ale także spontanicznie w każdej sytuacji, wówczas następuje zakończenie terapii.

ZAPRASZAM DO WSPÓŁPRACY