Pokazy z fizyki

W dniu 28 września  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Kazimierza Dolnego i na pokazy z fizyki w UMCS w Lublinie.

Pierwszym przystankiem naszej wycieczki był piękny, zabytkowy Kazimierz. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru wzdłuż Wisły. Doszliśmy na Rynek i zabytkowymi uliczkami dotarliśmy na Zamek i Basztę, z której podziwialiśmy panoramę miasta. Nie lada wyczynem było pokonanie trasy na Górę Trzech Krzyży, ale wszyscy poradzili sobie z tym wyzwaniem wyśmienicie. Kolejnym przystankiem naszej wycieczki był Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Tam nasz pobyt przebiegał w atmosferze magii, iluzji, niesamowitych przeżyć i doświadczeń oraz wspaniałej zabawy. Mieliśmy możliwość obserwować i uczestniczyć w doświadczeniach przeprowadzanych pod hasłem: Fizyka latania, Fizyka zabawek, Błękitna planeta oraz Światło i oko. Eksperymenty były jak zwykle bardzo efektowne, a jednocześnie w przystępny sposób wyjaśniały podstawowe prawa fizyczne. Do domu wróciliśmy zadowoleni, pełni wspaniałych wrażeń i przeżyć. Za rok na pewno chętnie wrócimy na wydział Fizyki UMCS, aby znów wciągnąć się w magię eksperymentów.