Sport w szkole

ROK SZKOLNY 2018/2019

SPORTOWA NOWOŚC W SZKOLE

CROSSMINTON – CO TO JEST?
W roku szkolnym 2018/2019 w Szkole Podstawowej nr1 w Szczebrzeszynie w ramach lekcji wychowania fizycznego upowszechniamy nową dyscyplinę sportu, którą jest Crossminton (Speedminton).
Crossminton – to sport rakietowy łączący zalety tenisa, badmintona i squasha, w który gra się bez siatki i z użyciem nowatorskich lotek oraz rakiet, umożliwiających wyjątkowo szybką grę. 
Obecnie dyscyplina ta wprowadzana jest w 131 szkołach w Polsce.
Sport ten zyskał dużą popularność wśród naszej młodzieży, w związku z tym wiosną planujemy przeprowadzenie Mistrzostw Szkoły w tej dyscyplinie. 
Sprzęt do gry został zakupiony dzięki wsparciu finansowemu spółki Trimex z.o.o.


Październik rozpoczęliśmy udziałem w XI Otwartych Biegach im. Bronisława Pietruszyńskiego. Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów, gdyż w zawodach wystartowało ponad 120 uczniów. Reprezentacja naszej szkoły była fenomenalna co prezentują poniższe zdjęcia. 
Wszystkim gratulujemy osiągniętych wyników !!!


Rok szkolny 2018/2019 rozpoczął się bardzo sportowo. Już w ostatnich dniach września rozegrane zostały dwa turnieje tenisa stołowego indywidualnego: dziewcząt i chłopców w ramach rozgrywek SZS. Pierwszym etapem były rozgrywki gminne, które zdominowali nasi uczniowie, wygrywając w obu kategoriach. Następny etapem była walka o Mistrzostwo Powiatu, wyniki przedstawiają się następująco:
I –  miejsce Jagoda Wróbel
II –  miejsce Kacper Wyłupek
IV – miejsce Mazur Julia


ROK SZKOLNY 2017/2018

W marcu zakończył sę cykl rozgrywek w mini piłce siatkowej dziewcząt i chłopców, którego organizatorem był Szkolny Związek Sportowy. Już dawno nie odnieśliśmy takiego sukcesu w tej dyscyplinie. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta spisali się ,,super, ekstra, fantastycznie''. W tym roku szkolnym możemy z dumą mówić, że jesteśmy Mistrzami Powiatu zarówno wśród chłopców jak i dziewczynek. To zwycięstwo uprawniło nas do reprezentowania powiatu zamojskiego w rozgrywkach rejonowych (rejon Zamość, Tomaszów Lubelski, Hrubieszów i Krasnystaw). 

Ten sukces napewno nie uderzy nam do głowy i nadal będziemy z pasją ćwiczyć, aby w następnym roku potwierdzić swoje mistrzostwo.

Tuż za podium!!!!!

W dniu 29. 11. br dla uczniów naszej szkoły zakończył się cykl  rozgrywek w tenisie stołowym organizowanym przez Szkolny Związek Sportowy. Nasi reprezentanci zakończyli rywalizację drużynową  na turnieju o mistrzostwo powiatu. Zarówno reprezentacja dziewczynek: Jagoda Wróbel, Julia Mazur  jak i chłopców :Kacper  Wyłupek,  Mikołaj Mróz wywalczyli miejsce tuż za podium , czyli czwarte.

Jesteśmy dumni  z postawy naszych reprezentantów, którym serdecznie gratulujemy wyniku i sportowej postawy.W dniu 8.11. 2017 na zamojskiej pływalni, rozegrane  zostały Igrzyska Dzieci i Młodzieży w pływaniu, organizowane przez Szkolny Związek Sportowy. Podczas tych zawodów fantastycznie zaprezentowali się nasi uczniowie: Igor Dubiel zwyciężając 50m kraulem, Filip Dubiel w młodszej kategorii wiekowej na 50m wywalczył medal srebrny i Ania Biczak, która bardzo dzielnie walczyła o medal na 50 m na grzbiecie.

Igor i Filip wystartują 16.11. 2017 w zawodach rejonowych.

Serdecznie gratulujemy walki i medali naszym reprezentantom.W dniu 28. 10 br. uczniowie naszej szkoły licznie i bardzo godnie reprezentowali nasze szkolne barwy podczas X Biegów im B. PietuszyńskiegoWśród zwycięzców poszczególnych kategorii byli; Bednarz Ola, Mazur Julka, Dubiel Filip.

Medale srebrne wywalczyli; Bis Kamil , Wróbel Jagoda, Mazurek  Emilka , Kurzawa Daniel, Pańczyk Paulina, Ciurysek Bartłomiej, Kułakowski Krzysztof.

Madale brązowe:  Kulasza Maciej, Paczos Przemek.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom biegów.