Sport w szkole

ROK SZKOLNY 2020/2021

22.02.2020 r – obiekty sportowe w Szczebrzeszynie.

Turniej – ,,Poprzez Sport do Uśmiechu''.

Czas wolny spędzony z rodzicami to niezapomniane na zawsze chwile.

Nam się to udało.

My uczniowie klas V zaprosiliśmy rodziców do wspólnej zabawy podczas turnieju rodzinnego. Rywalizowaliśmy w dwa ognie, piłkę nożną i darta, który wzbudził mnóstwo emocji. W tej ostatniej konkurencji zwycięzcą została rodzina Dawida Dworaczka, miejsce drugie zajęła rodzina Gustawa Czyżewskiego, a trzecie Roberta Dańczuka.

W trakcie całego przedpołudnia rywalizacji nikt nie poddał się bez walki.

Jednak najważniejsze w tym dniu było "fair play". Nauczyciele wychowania fizycznego zachęcali nas do uprawiania Crossmintona, prezentując krótki pokaz gry.

Nasz sportowy dzień zakończył się tańcem integracyjnym, belgijką

oraz smaczną pizzą. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli spędzić z nami to sobotnie przedpołudnie, a jak się bawiliśmy prezentuje nasza fotorelacja.


W miesiącu lutym 2020 r w obiektach sportowych naszej szkoły rozegrane zostały turnieje; tenisa stołowego – powiatowe, rejonowe, wojewódzkie oraz gminny turniej piłki siatkowej dziewcząt i chłopców.

Zawody te rozgrywane były w ramach Szkolnego Związku Sportowego. Podczas zawodów tenisa stołowego odwiedziło nas ok. 80 zawodników. Nasza szkoła reprezentowana była na szczeblu powiatowym.

Podczas gminnych rozgrywek piłki siatkowej rywalizowaliśmy z zaprzyjaźnioną szkołą w Bodaczowie. Tym razem lepsi okazali się reprezentanci naszej szkoły.

Gratulujemy wygranej!!!


PORTOWA NOWOŚC W SZKOLE

CROSSMINTON – CO TO JEST?
W roku szkolnym 2018/2019 w Szkole Podstawowej nr1 w Szczebrzeszynie w ramach lekcji wychowania fizycznego upowszechniamy nową dyscyplinę sportu, którą jest Crossminton (Speedminton).
Crossminton – to sport rakietowy łączący zalety tenisa, badmintona i squasha, w który gra się bez siatki i z użyciem nowatorskich lotek oraz rakiet, umożliwiających wyjątkowo szybką grę. 
Obecnie dyscyplina ta wprowadzana jest w 131 szkołach w Polsce.
Sport ten zyskał dużą popularność wśród naszej młodzieży, w związku z tym wiosną planujemy przeprowadzenie Mistrzostw Szkoły w tej dyscyplinie. 
Sprzęt do gry został zakupiony dzięki wsparciu finansowemu spółki Trimex z.o.o.


Październik rozpoczęliśmy udziałem w XI Otwartych Biegach im. Bronisława Pietruszyńskiego. Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów, gdyż w zawodach wystartowało ponad 120 uczniów. Reprezentacja naszej szkoły była fenomenalna co prezentują poniższe zdjęcia. 
Wszystkim gratulujemy osiągniętych wyników !!!


Rok szkolny 2018/2019 rozpoczął się bardzo sportowo. Już w ostatnich dniach września rozegrane zostały dwa turnieje tenisa stołowego indywidualnego: dziewcząt i chłopców w ramach rozgrywek SZS. Pierwszym etapem były rozgrywki gminne, które zdominowali nasi uczniowie, wygrywając w obu kategoriach. Następny etapem była walka o Mistrzostwo Powiatu, wyniki przedstawiają się następująco:
I –  miejsce Jagoda Wróbel
II –  miejsce Kacper Wyłupek
IV – miejsce Mazur Julia


ROK SZKOLNY 2017/2018

W marcu zakończył sę cykl rozgrywek w mini piłce siatkowej dziewcząt i chłopców, którego organizatorem był Szkolny Związek Sportowy. Już dawno nie odnieśliśmy takiego sukcesu w tej dyscyplinie. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta spisali się ,,super, ekstra, fantastycznie''. W tym roku szkolnym możemy z dumą mówić, że jesteśmy Mistrzami Powiatu zarówno wśród chłopców jak i dziewczynek. To zwycięstwo uprawniło nas do reprezentowania powiatu zamojskiego w rozgrywkach rejonowych (rejon Zamość, Tomaszów Lubelski, Hrubieszów i Krasnystaw). 

Ten sukces napewno nie uderzy nam do głowy i nadal będziemy z pasją ćwiczyć, aby w następnym roku potwierdzić swoje mistrzostwo.

Tuż za podium!!!!!

W dniu 29. 11. br dla uczniów naszej szkoły zakończył się cykl  rozgrywek w tenisie stołowym organizowanym przez Szkolny Związek Sportowy. Nasi reprezentanci zakończyli rywalizację drużynową  na turnieju o mistrzostwo powiatu. Zarówno reprezentacja dziewczynek: Jagoda Wróbel, Julia Mazur  jak i chłopców :Kacper  Wyłupek,  Mikołaj Mróz wywalczyli miejsce tuż za podium , czyli czwarte.

Jesteśmy dumni  z postawy naszych reprezentantów, którym serdecznie gratulujemy wyniku i sportowej postawy.W dniu 8.11. 2017 na zamojskiej pływalni, rozegrane  zostały Igrzyska Dzieci i Młodzieży w pływaniu, organizowane przez Szkolny Związek Sportowy. Podczas tych zawodów fantastycznie zaprezentowali się nasi uczniowie: Igor Dubiel zwyciężając 50m kraulem, Filip Dubiel w młodszej kategorii wiekowej na 50m wywalczył medal srebrny i Ania Biczak, która bardzo dzielnie walczyła o medal na 50 m na grzbiecie.

Igor i Filip wystartują 16.11. 2017 w zawodach rejonowych.

Serdecznie gratulujemy walki i medali naszym reprezentantom.W dniu 28. 10 br. uczniowie naszej szkoły licznie i bardzo godnie reprezentowali nasze szkolne barwy podczas X Biegów im B. PietuszyńskiegoWśród zwycięzców poszczególnych kategorii byli; Bednarz Ola, Mazur Julka, Dubiel Filip.

Medale srebrne wywalczyli; Bis Kamil , Wróbel Jagoda, Mazurek  Emilka , Kurzawa Daniel, Pańczyk Paulina, Ciurysek Bartłomiej, Kułakowski Krzysztof.

Madale brązowe:  Kulasza Maciej, Paczos Przemek.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom biegów.