Spotkanie autorskie z Leszkiem Szczasnym

         14 maja w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z Leszkiem Szczasnym autorem książki „Świat na wyciągnięcie ręki”. Jest ona zapisem podróży autora po Europie i Bliskim Wschodzie.

Uczestnicy spotkania – uczniowie klas VII i VIII naszej szkoły, udali się we wspaniałą podróż do Turcji. Opowieści towarzyszyła interesująca prezentacja slajdów, ukazująca życie ludzi, piękno krajobrazu i architektury tego islamskiego kraju.

Na pięknych fotografiach, wzbogaconych bogatym opisem własnych doświadczeń, autor zaprezentował młodzieży, jak można w tani sposób zwiedzić świat. Opowiedział o swoich podróżach autostopem. Poza tym wytłumaczył, że prawdziwe poznawanie kraju i kultury dokonuje się z dala od ekskluzywnych hoteli. Jak sam autor podkreślał, wielokrotnie zdarzyło mu się spać w prowizorycznych schronieniach ale też często bywał zapraszany na noclegi przez mieszkańców miast i wsi. To właśnie w ten sposób poznał wiele ciekawych osób, które stanowiły inspirację do napisania książki.