Spotkanie autorskie z pisarzem p. Wiesławem Drabikiem

W dniu 26 kwietnia, dzięki współpracy z Miejsko – Gminną Biblioteką Publiczną w Szczebrzeszynie mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole Wiesława Drabika, jednego z najpoczytniejszych w Polsce, współczesnych autorów literatury dziecięcej. Obecnie jego dorobek to ponad 240 książek dla dzieci. Są to pełne humoru wierszowane bajki, chętnie czytane przez dzieci, w różnym wieku. Wśród najpopularniejszych są takie jak: „Bajka o smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków”, „Awantura na podwórku”, „Łakomczucha czy kocie łakocie”. Jest on również autorem drugiego przekładu bajki „Byczek Fernando” oraz adaptacji wierszowanych baśni braci Grimm i Andersena. Autor pokazywał dzieciom swoje książki używając przy tym zabawnych rymowanek, przytaczał zabawne anegdoty, czytał fragmenty tekstów, pokazywał jak przygotowuje się książeczki do druku oraz zadawał pytania dotyczące znajomości bajek.  Uczniowie mogli wziąć udział w konkursach przygotowanych przez pisarza, a najlepsi otrzymali drobne upominki oraz kolorowe książeczki. Na zakończenie wszyscy uczestnicy mieli okazję zakupić książkę i zdobyć autograf pisarza.