Teatr Kurtyna z Krakowa

Dnia 30 października po raz kolejny zawitał do nas teatr Kurtyna z Krakowa. Tym razem odbiorcami byli uczniowie klas najmłodszych I – IV, którzy mieli okazję obejrzeć spektakl pt: „Miś niegrzeczniś- uroczą, bajkową przypowieść, pełną zaskakujących, dynamicznych zwrotów akcji, wypełnioną skrzącym się humorem.

Cyt: „W wielkim lesie mieszka niesforny Miś, psoci, łobuzuje i ciągle ma jakieś kłopoty. Nie słucha mamy, nie ufa jej, przez to doznaje bolesnych konsekwencji. Słucha niemądrych rad kolegów i popada w kłopoty. Przychodzi jednak taki dzień w którym, uświadamia sobie, że jest niegrzecznym, niemądrym misiem. Po kolejnej nauczce Miś postanawia się zmienić, zastanawia się, co mogłoby mu w tym pomóc. Dochodzi do wniosku, że czytanie książek pomoże w dobrej przemianie. Niestety w całym lesie nie ma ani jednej książki, gdyż ktoś zabrał wszystkie. Przypadkiem napotkany detektyw nie może pomóc Misiowi w rozwiązaniu zagadki zniknięcia książek. Jest zajęty odnalezieniem łobuza, który zaśmieca las. Sugeruje tylko, że widział Sowę Mądrą Głowę z dziwnymi paczkami. Miś wyrusza na poszukiwania…”