Warsztaty w RPN

Dnia 29 maja 2019 roku uczniowie klas czwartych z naszej szkoły wzięli udział w niezwykle interesujących warsztatach edukacyjnych na ścieżce poznawczej na Bukowej Górze prowadzonych przez pracowników OEM RPN w Zwierzyńcu.

Zaopatrzeni w przyrządy do obserwacji przyrody takie jak lupy i lornetki podziwialiśmy liczne gatunki ptaków gnieżdżących się w koronach drzew, ich gniazda i dziuple  oraz ślady bytowania innych zwierząt w postaci norek i tropów. Poznaliśmy wiele gatunków roślin, grzybów i śluzowców związanych z bukowym rezerwatem.

Chłonęliśmy zapachy lasu; soczystej zieleni buków i jodeł, mchu, żywicy i butwiejących liści. Wsłuchiwaliśmy się w śpiew ptaków przypominający o nadchodzącym szybkimi krokami lecie i czasie beztroskich wakacji.

Po zajęciach terenowych w doskonałych nastrojach i z wilczym apetytem spałaszowaliśmy kiełbaski z ogniska i wyśmienitych humorach wróciliśmy do szkoły.