Wojewódzki Konkurs Plastyczny

PIKNIK STRAŻACKI W LUBLINIE
PODSUMOWANIE WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
 „Nie wypalaj traw”

18 maja 2018 roku nasi uczniowie uczestniczyli w Wojewódzkich Obchodach Dnia Strażaka w Lublinie.

Podczas uroczystości na błoniach Zamku Lubelskiego odbywał się Piknik Strażacki podczas którego nastąpiło uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla uczniów szkół podstawowych pn. "Nie wypalaj traw" oraz wręczenie nagród zwycięskim drużynom. Z naszej szkoły zwycięzcami konkursu – etapu powiatowego były aż dwie drużyny, które zajęły II miejsce (Natalia Jaworska, Sebastian Pupiec, Anna Biczak) i III miejsce (Magdalena Król, Mateusz Dereń, Gabriela Kościk ).    Podczas pikniku odbywały się konkursy z nagrodami, pokazy sprzętu strażackiego, liczne gry i zabawy. Na pikniku prezentował się zabytkowy sprzęt strażacki ze zbiorów muzealnych oraz nowoczesny wykorzystywany przez Specjalistyczne Grupy Ratownicze Państwowej Straży Pożarnej. Zarówno z prezentów, jak i pikniku jesteśmy bardzo zadowoleni.