Wycieczka do ZOO

3 października 2018 roku uczniowie klas czwartych wzięli udział w jesiennej lekcji w zoo.

W bieżącym roku dział dydaktyczny ogrodu przygotował niezwykle interesujące warsztaty poświęcone historii zamojskiego zoo z okazji 100 rocznicy założenia ogrodu. Uczniowie mogli dowiedzieć się między innymi kto był pomysłodawcą i założycielem ogrodu oraz w jaki sposób pan Stefan Miler pozyskiwał pierwsze okazy dzikich zwierząt. Poznaliśmy również zabawne anegdoty i opowieści o pierwszych mieszkańcach zoo. Byli nimi: niedźwiedzica o imieniu Miś, dwa wilki i lew Leon.

 

Po zakończonych zajęciach wyruszyliśmy na zwiedzanie ogrodu zoologicznego. Tam pani przewodnik przybliżyła nam biologię życia występujących tu gatunków zwierząt, ciekawostki i zwyczaje panujące wśród mieszkańców zamojskiego ogrodu.

Było to niezwykle inspirujące spotkanie „oko w oko” z egzotyczną przyrodą, uwrażliwiające na jej piękno i ukazujące konieczność jej ochrony.