Wycieczka klas 7

W dniach 7-8 czerwca 2018 roku uczniowie klas VII uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Krakowa i Zakopanego.

Pierwszego dnia wraz z przewodnikiem zwiedzaliśmy Kraków, a w nim : Rynek Główny, Kościół Mariacki, Sukiennice i Katedrę na Wawelu. Odwiedziliśmy też Smoka Wawelskiego oraz słuchaliśmy hejnału z wieży Kościoła Mariackiego. Niepowtarzalny klimat Krakowa mogliśmy odczuć spacerując uliczkami Starego Miasta, m.in. Floriańską kończącą się Barbakanem, czy ulicą Franciszkańską ze słynnym Oknem Papieskim.  Po południu udaliśmy się w dalszą drogę do Zakopanego.  Jeszcze tego samego dnia podziwialiśmy Krupówki, najsłynniejszy deptak miasta.  To tutaj często odbywają się przeróżne imprezy na otwartym powietrzu, dzięki którym turyści mogą spędzić milej czas i ich pobyt jest o wiele bardziej urozmaicony. Gdy spojrzymy w górę, to pomiędzy zabudowaniami zobaczymy jeszcze jedną wizytówkę Tatr – śpiącego rycerza, czyli Giewont. Wieczorem pojechaliśmy do Poronina na nocleg. W piątek oglądaliśmy panoramę Zakopanego i skocznie, a następnie wędrowaliśmy w góry, na Rusinową Polanę, która leży na wysokości 1170 – 1300 m n.p.m. Rozciąga się z niej piękny widok na Tatry Wysokie – zarówno polskie jak i słowackie.  W drodze powrotnej wstąpiliśmy jeszcze do Sanktuarium Matki Bożej Jaworzyńskiej i kaplicy w Jaszczurówce nazywanej  „witkiewiczowską perłą”. Kaplica ta należy do najpiękniejszych zabytków Zakopanego. Zaprojektował ją Stanisław Witkiewicz – ojciec słynnego Witkacego. Po pysznym obiedzie w Poroninie wyruszyliśmy do Szczebrzeszyna. W bardzo dobrych humorach około godziny 22.00 dotarliśmy na miejsce. Podczas tej wycieczki wiele się  nauczyliśmy oraz zobaczyliśmy dużo pięknych miejsc. Poznaliśmy uroki Tatr, Zakopanego i Krakowa.