Wycieczka klas VII

19 września br. uczniowie klas siódmych wraz z wychowawczynią panią Mariolą Ćwik
i Edytą Kaznowską oraz nauczycielką fizyki panią Ewa Bielecką, wybrali się na wycieczkę do Lublina.

Jednym z punktów programu, był udział w zajęciach sportowych w Parku Trampolin Jump XL. Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, uczestnicy wycieczki korzystali z szeregu atrakcji, m.in. ścieżek akrobatycznych, koszów do wsadów, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami. Pobyt w Parku Jump XL sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, integracji oraz rozwijania zainteresowania sportem, a przede wszystkim uświadomił młodzieży, iż skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie dla mięśni nóg.

Następnie uczniowie uczestniczyli w pokazach z fizyki organizowanych przez Instytut Fizyki UMCS. W programie 60-tych pokazów były: ruch obrotowy, ciepło, prąd elektryczny i rezonanse. Młodzież miała okazję nie tylko zobaczyć efektowne doświadczenia, ale też brać w nich czynny udział. Wahadło Foucaulta, siła Coriolisa, prawo Ohma, silnik Stirlinga, efekt naskórkowości, rura Rubensa, konwekcja, kula plazmowa i siła dośrodkowa – to tylko niektóre fantastyczne eksperymenty, które oglądaliśmy. I zawsze doświadczenia te miały praktyczne odniesienia do naszego codziennego życia. Fizyka jest wśród nas!