Wyjazd do teatru

W dniu 4. 03.2019 roku uczniowie klas 5 i 6 z naszej szkoły wyjeżdżali do Zamościa na spektakl „Skąd nasz ród”. Aktorzy z teatru Artens z Wrocławia, w bardzo humorystyczny i przystępny dla młodego widza sposób, ukazali w legendach, początki państwa polskiego.

Głównym bohater, Mieszko, przypomniał przygody słowiańskich wodzów. Cały spektakl uświetniała wspaniała gra aktorska, piękne, barwne stroje oraz efekty specjalne. Uwagę widzów zwracała także bogata scenografia , która była przejrzystym tłem do wszystkich prezentowanych  legend.

Niesamowite wrażenia pozostaną  na długo w naszej pamięci, ponieważ była to „żywa” lekcja historii. Wszyscy mogli w bardzo ciekawy sposób poznać legendy o początkach państwa polskiego.