Z wizytą w ZOO

23 września 2019 roku uczniowie klasy IV a i V b Szkoły Podstawowej Nr 1 im. H. Sienkiewicza w Szczebrzeszynie uczestniczyli – jak co roku w zajęciach edukacyjnych, które przebiegały pod hasłem „Oto sowa mądra głowa – nocni mieszkańcy zamojskiego zoo”.

Lekcja w zoo składała się z dwuetapowego spotkania obejmującego część teoretyczną (odbywającą się w sali dydaktycznej), podczas której uczestnicy mogli posłuchać niezwykle interesującej pogadanki połączonej z prezentacją multimedialną na temat zwyczajów rodzimych gatunków sów oraz innych nocnych zwierząt przebywających w zamojskim ogrodzie zoologicznym. Drugi etap naszej wizyty obejmował zwiedzanie wybranych ekspozycji zoo wraz pracownikiem dydaktycznym ogrodu. Pani przewodniczka przybliżyła nam biologię życia występujących tu gatunków zwierząt, ciekawostki i zwyczaje panujące wśród mieszkańców zamojskiego ogrodu.

Było to niezwykle inspirujące spotkanie.